30. duben, den, který tradičně patří čarodějnickým rejům si žáci ZŠS I. spolu se žáky ZŠS II. nenechali ujít a uspořádali si vlastní akci Sabat čarodějnic. Na žáky čekaly úkoly, které by měl každý správný čaroděj či čarodějnice zvládnout levou zadní. Nechyběl let na koštěti, proměna v žábu ani úprk ve dvojici. Velký ohlas měl také „lektvar přátelství“, který bylo možné správně namíchat pouze ve spolupráci ve dvojici. Celý sabat byl zakončen opékáním buřtů. Žáci ZŠS I. si dokonce vytvořili vlastní „čarodějnici“ z buřtíků, kterou následně symbolicky do křupava opekli a s chutí snědli. Žákům ZŠS II. bylo líto čarodějnici zničit, raději si ji odnesli domů. Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Janě Popelášové za skvěle připravené aktivity a paním učitelkám z 2. stupně ZŠ za příjemné zázemí v podobě školního ohniště s posezením v areálu školy.
Mgr. Lucie Janská