Žáci ZŠS I. se v rámci 2. laboratorní práce věnovali tématu času formou experimentů. Celodenní výuka byla zaměřena na praktické ověřování již získaných znalostí a jejich prohlubování prostřednictvím poutavých aktivit. Žáci si vyzkoušeli například tvorbu slunečních hodin, v plenéru proběhlo také jednoduché statistické šetření a nechyběly ani aktivity zaměřené na odhadování času pomocí odpočtu čísel. Tyto činnosti pomáhaly rozvíjet nejen orientaci v čase, ale i logické uvažování a zejména spolupráci. Součástí výuky bylo také upevňování základních pojmů souvisejících s časem jako dobou trvání – rok, roční období, měsíce, týden, den, hodina, minuta či vteřina. Žáci si také prakticky vyzkoušeli měření času pomocí různých pomůcek a procvičovali správné udávání času (čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá). Veškeré poznatky a výsledky svých pozorování si průběžně zapisovali do několikalistových pracovních archů, které jim sloužilo jako přehledné shrnutí celé laboratorní práce. Celkově byla výuka velmi úspěšná a předčila očekávání. Na měsíc květen je plánována 3. laboratorní práce, která bude zaměřena na téma finanční gramotnosti.
Mgr. Lucie Janská, třídní učitelka